NEKA-DVSC kézilabda

Kézilabda: 11 góllal nyertek Balatonbogláron a debreceni lányok

Sport

A kezdeti nehézségek után végül magabiztos győzelmet aratott a NEKA otthonában a DVSC-Schaeffler.

A klub beszámolója szerint debreceni szempontból nem indult jól a meccs, ziccerek maradtak ki, becsúszott néhány technikai hiba, s ezt a lelkes hazai fiatalok kihasználták. Petrus Mirtill és Kácsor Gréta révén aztán beinduljon a gépezet, az ő góljaikkal elhúzott a Loki 7–3-ra. A szünetig ötgólosra nőtt a DVSC előnye.

A folytatásban Vámos Petra villant kétszer, fokozatosan nyílt az olló, s a 40. percben Kácsor Gréta hatodik góljával már tízzel vezetett a Loki (11–21). A végjátékban újra jött néhány technikai hiba, így végül 11 gólos lett a különbség a jól küzdő boglári fiatalok ellen.

Folytatás szombaton a Bajnok Ligájában, a Győri Audi ETO otthonában.

NEKA–DVSC Schaeffler 19–30 (7–12)
Balatonboglár 200 néző. V: Bátori B., Szécsi B.

NEKA: Zaj – Miklós K., BATÓ 4 (1), Lapos 1, GYŐRI V. 4, Faragó L. 2, Wald 2.  Csere: Csapó Kincső (kapus), Pálmai, Munteanu-Korodi 1, MOLNÁR D. 3, Matucza, Berei, Kriston K. 1, Petruska, Hengl 2 Edző: Bakó Botond
DVSC: Bartulovic – Grosch 1, Planéta, Vámos P. 2, Haggerty 1, KÁCSOR 6, PETRUS 6 Cs: Csernyánszki 2, JOVOVICS 3, Füzi-Tóvizi 2, E. Johansson, Töpfner 2 (1), HÁMORI K. 3, M. Costa 1 Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 13.p.: 3–7. 21.p.: 6–8. 28.p.: 7–11. 39.p.: 11–20. 47.p.: 13–25.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1

MESTERMÉRLEG
Bakó Botond: Találkoztunk egy olyan ellenféllel, amely számunkra útmutató. Látnunk kell, mi az irány, mi kell ahhoz, hogy magasabb szintre lépjünk. Rengeteg hiba volt mindkét oldalon, nálunk talán azért mert túlságosan tiszteltük az ellenfelet. Voltak jó periódusaink, de meg kell tanulnunk huzamosabb ideig jól kézilabdázni.
Szilágyi Zoltán: Örülök, hogy egy ilyen fiatal tehetséges csapat ellen játszhattunk. A NEKA sokig jól tartotta magát, de a védekezésünk rendben volt, s kijött a javunkra a fizikális különbség. Az első félidőben sok problémánk volt a helyzetek kihasználásával, ezelet a hibáinkat a hazaiak kihasználták.