Egyetemek egymás „ellen”!

Egyetem

Négy sportágban küzdenek meg egymással a debreceni, szegedi és pécsi egyetemisták október 9-10. között az Interregionális Kupában Debrecenben.

A három vidéki egyetem négy sportágban (három állandó: fiú-leány futsal, fiú-leány kézilabda, fiú-leány kosárlabda, valamint egy egyetemenként választott sportág) indított versenysorozatot április elején egy uniós pályázatnak köszönhetően. A pécsi kiválasztott sportág az asztalitenisz volt, míg debreceniek a floorballt választották negyedik sportágnak, utóbbinál férfi-női vegyes csapatok fognak majd küzdeni a győzelemért.

A versenysorozatban az adott intézményben hallgatói jogviszonnyal rendelkező nappali vagy levelező tagozatos hallgatói vehetnek részt. A már végzett hallgatóknak a diploma megszerzését követő naptári évben van indulási jogosultságuk.

Minden egyetem 80-80 fővel képviseltetheti magát egy-egy fordulóban. Sportáganként az első helyezett csapat 1, a második 2, míg a harmadik 3 pontot kap, így az adott helyszínen a legkevesebb pontszámot elért egyetem lesz az összetettben a győztes. A különböző helyszíneken szerzett pontszámokat az egyetemek viszik magukkal, és jövő tavasszal, a szegedi találkozó után alakul ki az Interregionális Kupa végeredménye.

Az első versenyen, Pécsett a debreceni egyetemisták a férfi és a női futsalban, valamint a férfi kézilabdában elsők lettek, a férfi kosárlabdában és a női kézilabdában pedig ezüstérmet szerezték meg. A női kosárlabdázók és az asztalitenisz csapat pedig a dobogó harmadik fokára állhatott.

Ezzel a teljesítménnyel összesítésben a Debreceni Egyetem nyerte meg a pécsi fődíjat.