Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Debrecenben

Kisgyerekeknek népszerűsítette a katonai pályát a honvédelmi miniszter Debrecenben

Helyi hírek

A honvédelmi miniszter szerint arra lenne szükség, hogy minél több fiatal vállalja a kiszámítható, biztos megélhetést nyújtó katonai pályát.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf a Magyar Honvédség 5. Bocskai István Lövészdandár debreceni laktanyájában kedden úgy fogalmazott: “azt szeretném, ha minél több fiatal vállalná a stabil, kiszámítható, biztos megélhetést nyújtó katonai pályát”. A miniszter erről a laktanyába látogató nyírteleki Kedvesház 23 diákja és kísérőik előtt beszélt.

A nyírteleki Kedvesház diákjai a debreceni Kossuth laktanyában
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter egy Gidrán típusú páncélozott harcjárműnél a nyírteleki Kedvesház diákjainak látogatásakor az MH 5. Bocskai István Lövészdandár debreceni laktanyájában 2022. december 20-án. MTI/Czeglédi Zsolt

A fiatalok, akik intézményük pályaorientációs szervezésében vettek részt a laktanyalátogatáson, haditechnikai eszközökkel is megismerkedhettek, némelyiket ki is próbálhatták.

A nyírteleki Kedvesház diákjai a debreceni Kossuth laktanyában
Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter (k) ajándékokat ad át a nyírteleki Kedvesház diákjainak az MH 5. Bocskai István Lövészdandár debreceni laktanyájában 2022. december 20-án. MTI/Czeglédi Zsolt

Szalay-Bobrovniczky Kristóf hangsúlyozta, a fiataloknak tartott bemutató a honvédség fontos kezdeményezése, mivel a katonai eszközök megismerése nagy élményt is jelent a gyerekeknek, és az ilyen alkalmak nem utolsósorban a hazafias nevelést is szolgálják.

A nyírteleki Kedvesház diákjai a debreceni Kossuth laktanyában
BTR páncélozott szállító harcjárművel ismerkednek a nyírteleki Kedvesház diákjai az MH 5. Bocskai István Lövészdandár debreceni laktanyájában 2022. december 20-án. MTI/Czeglédi Zsolt

A miniszter méltatta a lövészdandár katonáit, akik – mint mondta – részt vesznek a déli határra nehezedő migrációs nyomás elhárításában, idén februártól pedig a keleti határ védelmében is.

A Szabolcs Szatmár megyei Nyírteleken a kilencvenes évek óta tart az a pedagógiai program, amely a település külterületéről kollégiumi rendszerben zárkóztatja fel a nehéz családi körülmények között élő gyerekeket.